Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çok terliyorum, ter kokusu için ne yapabilirim?

2,125
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çok terliyorum, ter kokusu için ne yapabilirim?

Ter kokusu terleme ile ilgili en önemli sıkıntıdır. Bazı kişiler çok terlese bile ter kokusu olmaz. Ter kokusu genellikle terlemeye bakteriyel bir enfeksiyon veya mantar enfeksiyonu eklendiği zaman oluşur. Ter kokusunun olmaması için terlemenin de azaltılması iyi olacaktır. 

Terlemenin azaltılması için beyaz ve ince pamuklu kıyafetlere yönelmek gerekir. Siyah, sentetik veya polyester içeren kıyafetlerden uzak durmak gerekir. Bu kıyafetler terleme ile birlikte ter kokusunun artmasına neden olur. 

Günde iki defa kıyafetlerin, iç çamaşırı ve üst giyim olsun, tüm kıyafetlerin değiştirilmesi kişiyi rahat ettirecektir. 

Çok terleme ve ter kokusu problemi olan kişinin özellikle havadar ortamı tercih etmesi veya var olan ortamın sık şekilde havalandırması iyi olur. Bunların dışında alüminyum klorür içeren bazı deodorantlar kullanılabilir. Ter kokusunun engellenmesi için deodorant kullanmadan önce o bölgenin kuru ve temiz olmasına dikkat etmeniz gerekir. 

Ter kokusuna karşı kuru pudra uygulaması yapabilirsiniz. Kuru pudra da o bölgenin nemini alıp sildikten sonra gün içinde kısa aralıklarla kuru pudra uygulanabilir. Bunların dışında o bölgenin temizliği önemlidir. Özellikle tüyler bölgedeki nemlenmenin artmasına ve koku oluşumuna yol açar. Bu nedenle özellikle ter kokusu problemi olan kişilerin koltukaltı tüylerini düzenli olarak temizlemesi iyi olacaktır. 

Bazen antiseptik, antibakteriyel krem, losyon veya sabunlar terlemenin ve kokunun yoğun olduğu bölgelere uygulanabilir. Bunların da özellikle belli aralıklarla kullanılması gerekir. Çok sık kullanılması durumunda o bölgede tahrişe, kızarıklığa, kaşıntıya neden olabilir. 

Ter kokusunun temel nedeni olarak bakterileri gördüğümüz için dönemsel olarak antibakteriyel sabun ve kremlerin kullanılması ter kokusunun azaltılmasına yardımcı olacaktır. Bu nedenle her gün alınan duşun yanı sıra, bazı günlerde antibakteriyel sabunlar kullanılabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat