Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çok sık mastürbasyon yapıyorum, spermim biter mi?

223,552
kez izlendi
Puan: 4.54 / 5
Detaylı Açıklama

Çok sık mastürbasyon yapıyorum, spermim biter mi?

Fazla mastürbasyon spermi bitirmez. Fakat sperm miktar ve kalitesinde görece değişimlere neden olabilir.  Sperm üretimi, testiste devamlılık gösteren bir durum olması, çok sık yapılan mastürbasyon ya da cinsel ilişki spermi bitirmez.

Mastürbasyon, cinsel sağlık açısından normal cinsel hayata geçemeyen erkeklerin kullandığı bir yöntemdir. Aşırı mastürbasyon sperm değerlerini olumsuz etkileyebilir.  Özellikle sperm sayısının düşük olduğu tespit edilen erkeklerde sık mastürbasyon sperm sayısının azalmasına yol açabilir.

Sperm sayısını azaltan etkiler
Sigara, alkol, uyuşturucu madde kullanımı, vücut geliştirme için kullanılan androjen tipi takviyeler, antidepresanlar, kanser tedavisinde kullanılan kemoterapik ajanlar sperm sayısını olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir. 

Sıcak duş, küvette ve jakuzide yapılan uzun süreli banyo sperm sayısını azalmasına neden olan bir başka etken. Teknolojik ürünler olan cep telefonu ve dizüstü bilgisayarın kucakta kullanılması sperm sayısı üzerinde etkili olduğu ispatlanmamış olsa olumsuz etki yarattığı söylenmektedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat