Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Coğrafya sınavına hazırlanırken nelere dikkat etmeliyim?

571
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Coğrafya sınavına hazırlanırken nelere dikkat etmeliyim?

Coğrafya sınavı öğrencilerin en çok zorlandığı sınavlardan biridir. Müfredatı çok geniş olduğu için kensinlikle hafife alınmaması gerekir. Soru sayısının az olması soruların nereden geleceğine karşı bir güvensizlik yaratır.

Coğrafya sınavlarına hazırlanırken profesyonel yardım almak çok faydalıdır. Coğrafya dersinde genel ve soyut kavramlar az somut kavramlar ise daha çoktur. 

Coğrafya dersine çalışırken günlük yaşamdan ve hayatın içinden örnekler seçilmeli. Fiziki çevremizde gerçekleşen olaylara karşı bir merak içerisinde olmak coğrafya dersini öğrenmeyi kolaylaştırır ve eğlenceli hale getirir.

Her derste olduğu gibi bu dersin daha iyi anlaşılması için farklı kaynaklardan o günkü konuyla ilgili ön hazırlık yapılarak derse gelinmelidir.

Sadece dersi dinleyip çalışmayı tamamlamak ya da sadece kaynaklardan okuyup anladığını düşünmek hatalı bir tutumdur. Bunun yerine sık sık tekrarlar yapmak, farklı kaynaklara başvurmak ve dersi sindirmeyi denemek faydalı olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat