Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Coğrafya konularını hatırlayamıyorum, neler yapabilirim?

450
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Coğrafya konularını hatırlayamıyorum, neler yapabilirim?

Coğrafya dersi için düzenli bir çalışma yapılmadığında veya uzun aralıklarla coğrafya çalışılmadığında coğrafya konularının hatırlanamaması sorunu ortaya çıkabilir. Her derste olduğu gibi bu dersin daha iyi anlaşılması için farklı kaynaklardan o günkü konuyla ilgili ön hazırlık yapılarak derse gelinmelidir.

Coğrafya dersi ayrıntı içeren ve farklı üniteleri arasında konu bütünlüğü olan bir derstir. Dersin her boyutunda aktif bir dinleyici olmak gerekir. Bu sayede ders içerisinde öğrenme daha kalıcı hale gelecektir. 

Coğrafya dersine sık aralıklarla tekrar yapılması son derece önemlidir. Coğrafya konularını çalışırken karşımıza çıkan grafik veya şekilleri mutlaka kendimiz de çizmeye çalışmalıyız.

Coğrafya konularını hazır kaynaklardan okuyup geçmek yerine öğrencinin kendi defterinde not tutması yazılan bilgilerin akılda daha uzun süre kalmasına yardımcı olur. Coğrafya dersine çalışırken farklı soru bankalarından ve coğrafya deneme sınavlarından faydalanmak öğrencinin verimini arttırır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat