Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklukta epilepsi nasıl tedavi edilir?

6,518
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklukta epilepsi nasıl tedavi edilir?

Epilepsi tedavisi için en az iki yıl süreyle ilaç kullanılmaktadır. İlaç kullanımı başlamadan önce, epilepsi hastalığının çocukta var olduğundan emin olunması gerekir. 

Çocukta epilepsiye dair belirtilerin teşhise dönebilmesi için en az iki adet atak geçirmek gerekir. Her çocuk hayatında bir kez nöbet geçirebilir. İlk geçirilen atağın sebebi epilepsi olmayabilir ya da ilk atak epilepsi için bir gösterge olmayabilir.

Eğer bir çocuk 24 saatten daha uzun bir süre geçtikten sonra herhangi bir ateş ya da uyarıcı faktör olmadan bir atak geçiriyorsa çocuğa epilepsi tanısı konduktan sonra ilaç tedavisi başlar. 

Epilepsi ilaçlarının mutlaka zamanında alınması gerekmektedir. İlaç alırken uyguladığımız saatlik rutin asla bozulmamalıdır. Bir doz ilacın bile unutulması ya da geç verilmesi, o çocukta yeniden epilepsi nöbetlerinin yaşanmasına sebep olur. Bu da ancak zaman kaybı olarak nitelenebilir çünkü bir kez bile ilacın verilmemesi, tedavinin geldiği noktayı sıfırlamak anlamına gelir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat