Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocukluk çağında vajinal kanama tedavisi nasıl yapılır?

2,212
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocukluk çağında vajinal kanama tedavisi nasıl yapılır?

Çocukluk çağında vajinal kanamada tedavi her durumda olduğu gibi sebebe, yani tanıya göredir. Eğer kanama fizyolojikse, yani yeni doğan döneminde anneden geçen hormonlar etkisi ile ilk 10 - 15 gün içerisinde gördüğümüz bir kanama ise bu durumda izlem dışında bir şey yapılmaz. Bir süre sonra kendiliğinden geçer. 

Eğer bir yabancı cisimden şüpheleniyorsak ya dıştan görerek ya da uygun çocuk boylarında olan aletler kullanılarak yabancı cismi görerek veya vajinoskop dediğimiz küçük ve ucunda kamera olan bir alet ile detaylı inceleyip tanıyı koyarsak, yine küçük aletlerle çıkarma şeklinde tedavi edebiliriz. 

Çocuklarda herhangi bir trafik kazası, araç içi veya dışı yaralanma sonucu olmuş ciddi kanamalarda ciddi ameliyatlar gerekebilir. Komşu organlarda başka yaralanmalar da söz konusu olabileceğinden bir genel cerrahi uzmanı ile beraber hareket etmek gerekir. 

Çok nadir görülen çocukluk çağı tümörleri ise kadın hastalıkları ve doğum alanının, onkoloji adı verilen kanser birimini ilgilendiren bir konudur ve jinekolojik onkologlar tarafından takip edilip tedavisi yapılır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat