Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocukların saçlarını yıkarken sabun kullanabilir miyiz?

4,452
kez izlendi
Puan: 2.25 / 5
Detaylı Açıklama

Çocukların saçlarını yıkarken sabun kullanabilir miyiz?

Çocukların saç temizliği için kullanılan şampuanların dışında zaman zaman insanlar sabun kullanımını düşünmektedir. Ancak sabun vücut içindir, saç için değildir. Doğal içerikli de olsa çocukların saçlarını yıkarken sabun kullanmayın. Özellikle zeytinyağlı, papatyalı gliserinli sabunlarda yer alan bazı maddelerin saçlara zarar verildiği kabul edilir. Sodyum lauril sülfat çok kesinleşmese de son zamanlarda çok sık sık duyacağınız bir madde olacaktır. Şampuanlarda özellikle sabunlarda köpürmeye yol açan bir maddedir ve  bu madde özellikle çocuklarda gözlerde yanmaya sebep olur.

Bunların çocuklarda özellikle belirli miktarın üzerinde kullanımı çocukların saçlarından, kafa derisinden emileceği göz önünde bulundurulmalıdır. Dolayısıyla bazı ileriki aşamalarda istenmeyen şeylere yol açabileceği, henüz çok net olmasa bile bununla ilgili birtakım çalışmalar vardır. Bu yüzden çocuklar için sabun değil, mutlaka çocuklara özel doğal özellikli şampuanlar kullanmanız gerekir. Bu tür şampuanları mümkünse eczanelerden temin edin, tıbbi şampuanlar tercih edin ve çocuklarınızın saçlarını sabunla yıkamayın.

Çocuğunuz için seçeceğinzi şampuanın içeriğinde de paraben, silikon, Saodyum Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES) maddelerin bulunmamasına dikkat edin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat