Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocukların saçları ne sıklıkta yıkanmalı?

3,160
kez izlendi
Puan: 3.18 / 5
Detaylı Açıklama

Çocukların saçları ne sıklıkta yıkanmalı?

Çocukların saçlarının yıkama sıklığı çocuğun yaşına göre değişmektedir. Yeni doğan bebeğin saçının ne kadar sıklıkla yıkanması gerekir derseniz, sadece ihtiyaç duyuldukça yıkanmalıdır. 

Çocukları yıkarken doğru ürünleri sıklıkla kullanmaya dikkat etmelisiniz. Haftada 2 ya da 3 kez yıkanması idealdir. Ancak aralarda yıkanmasını istiyorsanız duru suya sokup çıkarmanız daha iyi olacaktır. Çocukların saçını yıkamak için doğal içerikli şampuanları tercih etmelisiniz. Ancak ergenlik döneminden sonra çocuk birey olarak kabul edildiği için onların kullanacağı ürünler biraz daha farklılık gösterir. Mümkün olduğunca ılık suyla, fazla uzun işleme tabi tutmadan çocuğun saçlarını yıkamak en uygun olacaktır.

Çocukların saçlarını çok sık yıkamak saç diplerinde kuruluk, kızarıklık, atopik dermatit gibi rahatsızlıkların oluşmasına neden olur. Yeni doğan bebeğin saçlarında bazı kabuklar görülür. Bu kabuklar doğal olarak kabul edilen kabuklardır ve çocuğun saçlarının her gün yıkanması önerilmektedir. Özellikle zeytinyağı ile kabukları yumuşatıp daha sonra banyo yapması önerilir. Ancak bunun dışında çocuk eğer yıkanacaksa ılık suyla, az şampuanla, mümkünse hiç şampuan kullanmadan duru suyla yıkanmalıdır. Aralarda haftada 2 - 3 kez şampuan kullanılması sağlanır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat