Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocukların saçları nasıl taranmalı?

7,451
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocukların saçları nasıl taranmalı?

Çocukların saçlarını taramak için genellikle biraz geniş aralıklı taraklar tercih edilir. Aslında fırçalar idealdir. Mümkün olduğunca doğallığa yakın, ince kıl fırçalar olabilir ya da tahta çok ince taraklar olabilir. Genellikle yaz aylarında çocuğun saçlarında çevresel faktörler etkili olmakta, çocuğun saçları bir miktar yıpranmaktadır. Özellikle denizde, güneşte, havuzda çocuğun saçları tuzla, klorla yıpranabilir. Dolayısıyla mutlaka saçlarını zaman zaman tarama problemi çıkabilir. Bunun için çocuğunuzun saçını banyodan önce açıp taramanız, banyoda oluşabilecek karmaşığı önlemeye yarar. Ancak çocuğun saçı mutlaka yavaş yavaş taranmalıdır.

Çocukların saç uçlarında kırılma olmaması için yumuşak biçimde taranmalıdır. Kış aylarında geniş aralıklı fırçaları bir kenara bırakıp, biraz daha ince, dar aralıklı taraklar, fırçalar tercih edilebilir. İnce, sık aralıklı taraklar özellikle okula giden çocuklarda önerilir. Bitlenmenin bu kadar yoğun olduğu ülkede çok küçük sirkeler ve bitler çok ince taraklarla temizlenebilir. Okul dönemlerinde çocukların saçlarında oluşacak bitlenme gibi sorunları önlemek için saçlar ince ve sık aralıklı olan taraklarla taranmalıdır.

Tarağınız doğal olmalıdır. Günlük mutlaka saçlar taranmalı, taranırken çok fazla çekiştirmeden, çok basınç uygulamadan, çocuğu rahatsız etmeden taranması daha uygun olacaktır. Çok kısa saçlarda ise taranması özellikle önerilmez, bu isteğe bağlıdır. 

Diş fırçası nasıl kişiye özel bir malzeme ise saç tarakları da kişiye özel olmalıdır. Özellikle çocuklarda oluşabilecek bulaşıcı hastalık risklerine karşı çocuğun kullandığı tarağı başkaları kullanılmamalı. Bununla birlikte daha farklı bir saç derisine ve saç yapısına sahip erişkin kişilerin tarak ve fırçaları da çocuklarda kullanılmamalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat