Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocukların iştahını hangi yiyecekler kapatır?

22,103
kez izlendi
Puan: 4.57 / 5
Detaylı Açıklama

Çocukların iştahını hangi yiyecekler kapatır?

Çocuğunuzun iştahsızlık sorunu varsa, neler yediğine dikkat etmek gerekir. Bazı yiyecekler çocuğun iştahını kapatabilir. Özellikle çok fazla sıvı içme çocukların iştahını kapabilir. Örneğin kola, meyve suyu, şekerli besinler tüketmek çocukların iştahını negatif yönde etkiler. Aynı zamanda yemekten önce alınan fazla sıvılar; cips, çikolata gibi aslında besin değeri çok fazla olmayan ama kalorisi çok fazla olan gıdalar da çocukların iştahını kapatan besin maddeleridir. 

Çocukların gün içerisinde yemek saatlerine, özellikle de yemekten önce yedikleri besinlere dikkat etmekte faydır. Bunlar iştahlarını negatif yönde etkileyebilir. Sürekli sakız çiğneyen, arada çikolata, şeker atıştıran çocuk yemek vakti geldiğinde iştahlı olmayacaktır. 

Çocukların besin saatlerinde de dikkat edilmesi gereken bazı şeyler vardır. Özellikle anne babalar kahvaltıyı öğlen yemeğine çok yakın yapar ve çocuk henüz acıkmamış, iştahı yeterince açılmamış olur. Bu durumda çocuğu zorla öğle yemeğine oturtmaya çalışmak doğru olmayacaktır. Çocuk beslenmesinde yemeklerin arasında da en az 3- 4 saat olması gerekir. Arada verilen besinlerin midede çok fazla yer kaplamayacak, çocuğun midesini çok şişirmeyecek şekilde seçilmesi, az ama besin değeri yüksek atıştırmalıklar verilmesi çocuğun beslenmesinin daha kolay olmasını sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat