Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocukları üst solunum yolu enfeksiyonlarından nasıl koruyabiliriz?

20,013
kez izlendi
Puan: 4.49 / 5
Detaylı Açıklama

Çocukları üst solunum yolu enfeksiyonlarından nasıl koruyabiliriz?

En önemli tedbir çocukların solunum yollarının sağlığının korunmasıdır. Burada önemli olan özellikle kirli havadan ve sigara dumanından uzak tutmaktır. Ebeveynlerin ev içinde sigara kullanımı ortadan kaldırılırsa çocuklarda akciğer hasarı minimuma inmiş olur.

Kış aylarında özellikle kapalı ortamlardan ve hasta kişilerden uzak durmak korunmada faydalıdır. Öksürürken, hapşırırken ağız kapatmak, insanın yüzüne karşı değil, yana doğru bu işi yapmak, hapşırırken kapattığınız elinizin temizliğini çok iyi yapmak yayılmayı önlemede faydalıdır.

Grip aşısı, mevsimi geldiğinde uygulanabilir. Onun dışında yine üst solunum yolu enfeksiyonlarında kulak iltihaplarından korunmanın yolu burun bölgesinin sürekli açık kalmasını sağlamaktır.

Çocuklarda tekrarlayan üst solunum yolu enfeksiyonlarına bağlı olarak geniz eti diye bilinen adenoidlerde şişmeler, bademciklerde irileşme, şişmeler söz konusu olur. Eğer bunlar çocuğun soluk almasını güçleştirecek, enfeksiyon sıklığını artıracak oranda büyükse bunlara yönelik tedaviye gitmek de solunum yolu hastalıklarından korunmada faydalı olacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat