Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocukları sünnet ettirirken nelere dikkat etmek gerekir?

30,453
kez izlendi
Puan: 3.85 / 5
Detaylı Açıklama

Çocukları sünnet ettirirken nelere dikkat etmek gerekir?

0-2 yaş arasında korteksinin kurulmasından önce yapılmasında fayda var. Eğer 0-2 yaş arasında sünnet yapılmadıysa 9 yaşından sonra yapılmalıdır. Çocuk 2-9 yaş arası sünnet olduğunda pipi kesimi korkusu olur. Yarısı gitti, yumurtanın sarısı gibi pipiye aşırı yönelik espirilerle yapılan sünnetlerde oluşan bu pipi kesimi korkusu erkeğin ilerki yaşantısında kastrasyon kompleksi denilen özel bir olguya neden olur.

Kastrasyon kompleksi ve sonuçları

Kastrasyon kompleksi erken boşalmadır. Erken boşalma kadının vajinal orgazmı öğrenememesine neden olur. Kadının vajinal orgazmı yani kutsal kâsesini yaşayamaması, kadının omuriliğindeki vajinal sinirin çalışmamasına neden olur. Kadının omuriliğindeki vajinal sinirin çalışmaması kadının beyninin kadın olmamasına neden olur. Dolayısıyla kadınlar, genç kızlıklarında mecburi klitöriz, doğurduktan sonra da rahim sinirlerinin hâkimiyetine girerler.

Sünnet deyip geçilmemelidir. Bir erkekte kastrasyon kompleksine neden olabileği için, kastrasyon kompleksi erken boşalmaya neden olduğu için, erken boşalma kadının kutsal kâsesini yaşamamasına sebep olduğu için bir kusur döngü oluşur. Bunun için 2 yaş altı ya da 9 yaş üstünde yapılmalıdır. Ya kortest iyice gelişsin, bunun bir gelenek olduğu çocuğa güzelce anlatılsın ya da çocuk hiçbir şeyin farkında olmadığı zaman olup bitirilsin.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat