Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda yeme bozukluğunu önlemek için evde neler yapılabilir?

872
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda yeme bozukluğunu önlemek için evde neler yapılabilir?

Çocuk yeme alışkanlığını önce ailede kazanır. Aile çocuğa huzurlu bir yemek ortamı sunmak zorundadır. Eğer böyle bir ortam sunulmazsa çocuk aileden uzaklaşır ve yeme sorunları geliştirir. Ailenin yapması gereken huzurlu bir sofrada çocuğa istediği besinleri sunmaktır. 


Aile elbette çocuğun sağlıklı besinler yemesini ister. Fakat çocuk da kendi istediklerini yemede ısrarcıdır. Sebze yemeği çocuğa sebzeli hamburger olarak sunulabilir. Eğer aile bu şekilde yaratıcı fikirler ve sunumlar hazırlayabilirse çocukta yeme bozukluğu ortadan kalkar. 

Eğer bu bir güç savaşı haline gelirse çocuk kendini bu yolla ifade etmeye başlar. İlgi çektiğini düşünebilir ya da anne ve babasını bu şekilde cezalandırabilir. Bu duygusal kullanım çocuğu yeme bozukluğuna sürükler. 

Bunun dışında anne ve babanın çocuğu çok fazla baskı altına almaması, doydum dediğinde yemeye zorlanmamalıdır. Çocuk yemek yemiyorsa diğer öğüne kadar aç kalabilir. Arada zorla yemek yedirilmemelidir. Eğer aile bunlara dikkat eder ve çocukla inatlaşmazsa yeme bozukluğu sorunu da zamanla ortadan kalkar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat