Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda yaramazlık için ne zaman bir uzmandan yardım almak gerekir?

1,162
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda yaramazlık için ne zaman bir uzmandan yardım almak gerekir?

Bir yaramazlığın uzmandan yardım alacak boyuta gelmesinin kriteri, anne babanın artık başedemiyor, toplumun da artık bundan rahatsız olmasıdır. Anne baba evde tölere diyor olabilir, bu durumda yardım almaya gerek yoktur. Ama "artık ben bu çocukla başedemiyorum, çocuk yerli yerinde durmuyor, sürekli bir yerleri kurcalıyor, sürekli dediğim olsun istiyor" diyorsanız, kendi yöntemlerinizi denemiş ancak bir sonuç alamadıysanız, üzerinden 1 - 2 ay geçti ve bu sizi de rahatsız etmeye başladıysa, bu durumda yardım alma noktası gelmiştir. 

Bazen bununla çevre baş edemez. Çocuk o kadar yaramaz olur ki, kural dışı hareket eder, sınırları ihlal eder ki, öğretmeni artık bununla baş edemez, diğer çocukların aileleri çocuğun çok sorun çıkardığını düşündüğünü söyler, çocuklarına zarar verdiğini dile getirmeye başlarsa artık uzmandan yardım alma aşamasına gelinmiş demektir. Aile ilk önce evde kendi sınır çalışmalarını yapar. Bundan sonuç alamazsa o zaman bir uzmana danışıp, süreci onunla takip etmesi doğru olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat