Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda teknoloji bağımlılığı neden olur?

1,434
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda teknoloji bağımlılığı neden olur?

Çocuklarda teknoloji bağımlılığı birçok nedene dayanır. Burada önemli olan ebeveynin çocuğa nasıl yaklaştığı ve ona nasıl bir çevre sunduğudur. Günümüzde çocukların fazlaca oynamaya ya da enerjilerini harcamaya kanalize olduğu alanlar, özellikle metropollerde çok azalmış durumdadır. Bu nedenle çocuklar eve kapanmaktadır. Eve kapanan çocuk da kendini ifade etmek için belirli mecralar seçmeye başlar. Bilgisayar, televizyon, İnternet kullanımı ya da sosyal medyanın kullanımı çok ön plana çıkmıştır. Eve kapanan, izole olan çocuk bir şekilde kendini belirli bir mecrada ifade etmektedir. Bu da en ulaşılabilir ağ olan İnternettir. 

Çocukların insanlardan izole olup içlerine kapanması, onların İnternet ve teknolojiye olan bağımlılıklarını artıracaktır. Çocuğun rahatça çevresi ile sosyalleşebileceği, enerjini atabileceği şartlar sağlanırsa, çocuklar rahatça dışarı çıkabilirlerse, birebir insanlarla iletişime geçerlerse bu bağımlılık yavaş yavaş düşmeye başlayacaktır. Fakat günümüzde metropollerde veya büyük şehirlerde bu pek mümkün değildir. Bu nedenle ailelere önemli görevler düşer. Teknolojik cihazların kullanımını sınırlamak veya gerektiğinden bir uzmandan destek almak gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat