Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda tedavi edilmeyen sinüzit hangi hastalıklara yol açabilir?

28,142
kez izlendi
Puan: 4.38 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda tedavi edilmeyen sinüzit hangi hastalıklara yol açabilir?

Çok çok nadir olmakla birlikte tedavi edilmeyen sinüzitlerin sonucunda sinüslerin konumu itibariyle bir göz apsesi, bir menenjit tablosu oluşabilir. Her tedavi edilmeyen sinüzit buna yol açar demek kesinlikle mümkün değil ancak kimi durumlarda, nadir olsa da tedavi edilmeyen sinüzit bu tür sonuçlar doğurabiliyor. Çünkü sinüzit bazen kendiliğinden de geçebilir. Sinüzit nedeniyle burundan nefes almak çok mümkün olmadığından ağız solunumu nedeniyle boğaz enfeksiyonlarına ve ağız enfeksiyonlarına yol açabilir. 

Sinüsler tutulduğu zaman burun boşlukları ile birlikte orta kulak havalanması da bozulur. Bu, orta kulak iltihabı ya da diğer adıyla akut otitis media gibi durumlara da yol açabilir. 

Sık sinüzit olan çocuklar, genellikle alt yolunum enfeksiyonlarına da açık hale gelirler. Çünkü burun boşluğundaki iltihabi akıntı geniz bölgesinden boğaz ve alt solunum yollarına akabilir. Bu şekilde de bir akciğer enfeksiyonuna zemin hazırlayabilir. Bu aşamada çocuk hekimleri bunu çocuk hekimleri teşhis edip tedavisini devralırlar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat