Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda sık bayılma hangi rahatızlıkların belirtisi olabilir?

2,447
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda sık bayılma hangi rahatızlıkların belirtisi olabilir?

Çocuklarda bayılma temel olarak nörolojik, kardiyag veya psikolojik nedenlere bağlı olabilir. Kardiyag nedenlerde kalbin ritim problemleri ya da kalpten çıkan kanın pompalanma problemleri bunu yaratabilir.

Çocuklarda bayılmanın psikolojik nedenlerinde genelde arzuların gerçekleşmesi tarzında nedenler ya da kötü bir haber alma, kötü bir olay ile karşılaşmaya bağlı olan histerik bayılma yatar.

Çocuklardaki nörolojik bayılmalar ise çok geniş bir grubu kapsar. Örneğin hafif bir ağrı ile bu ağrının yüksek şekilde, üst seviyede duyumsanmasına bağlı olarak da çocuk bayılabilir. Nörolojik bayılma epileptik bir olaya da bağlı olabilir. Boyun bölgesinde gerçekleşen ani bir travma sonucu kan akımının durması ile de kişide bayılma görülebilir.

Nörolojik bayılmalarda aklımıza ilk olarak epilepsi nöbetleri gelir. Fakat epilepsi nöbetlerinin de pek çok farklı çeşidi vardır. Epilepsi nöbetlerinde kişi kasılarak da veya gövdesi düşerek de bilinç kaybına uğrayabilir. Halk arasında genellikle hasta kasılmadan, gerilmeden, titremeden bir epilepsi nöbetinin olmayacağına dair yanlış bir inanış vardır. Oysa kişi aniden gövdesinin gücünü kaybederek veya solunumu ya da kalp atımı durarak da nörolojik bir nedene bağlı bayılma ile de karşı karşıya gelebilir. Burada doğrudan kalp ile ilgili bir nedeni ayırt etmek çok güçtür. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat