Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda saldırganlık neden olur?

1,922
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda saldırganlık neden olur?

Çocuklardaki saldırganlığın en önemli sebeplerinden bir tanesi anne veya baba tarafından şiddet görmesidir. Bir diğer önemli şey ise televizyonda, dizilerde, çizgi filmlerde çocukların maruz kaldığı şiddet durumudur. Bunun yanı sıra kültürel etmenler de çocuklarda saldırganlık konusunda etkilidir. Özellikle birtakım toplumlarda erkek çocuklara verilen şiddet gösterebilme, vurabilme, kırabilme özgürlüğü, isteklerini bu şekilde ifade etme durumunun kabul edilmesi durumu söz konusudur. Bunların dışında sürekli eleştirilen, kabul edilmeyen, etiketlenen veya sorunlarını açığa çıkardığı zaman dinlenmeyen çocuklarda da çok fazla şiddete ve saldırganlığa dair davranışlar görülebilir.

Şiddet ve saldırganlık en temelde güven eksikliğinden kaynaklanabilir. Şiddet ve saldırganlık davranışı çocukların kendini ait hissetme, koruma, bir şekilde sorunlarla baş edebilme, bunlar yüzleşmesinde en çok kullandığı yöntemlerde ve aslında dolaylı bir şekilde kendini ifade etme biçimi olduğu için bunu çeşitli problemleri olan çocuklarda görebiliyoruz.

Çocuklarda saldırganlık ve saldırgan davranışlar aslında kendini tehdit altında veya güvensiz hissettiği durumlarda ortaya çıkar. Bu anlamda çocuklarda şiddet ve saldırganlık davranışı çocuğun kendini dolaylı olarak kendini ifade etme biçimidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat