Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda sağlıklı beslenme için akşam yemeğinde neler tüketilmeli?

1,974
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda sağlıklı beslenme için akşam yemeğinde neler tüketilmeli?

Akşam yemeklerini çocuklarınıza çok geç yedirmemek gerekir. Günümüzün şartlarında çalışan anne ve babanın eve gelmesini ve sofraya oturmasını bekleyen çocuk, genellikle çok geç saatlere kadar uzayan yemekten sonra hemen yatağa yatırılmadığı için de çok geç saatlerde uykuya dalmaktadır. Bunun için düzeninizi çocuğunuza göre ayarlamanız gerekir. Anne baba çocuk yemek yedikten sonra da gelebilir. Bunun için çocukların akşam 7 ile 8 arasında yemeklerini yemiş olmalıdır.

Akşam yemeği, öğlen yemeği bir etli sebze yemeğinden oluşabilir veya bir et öğününden oluşabilir. Yanında ayran veya yoğurt olması, bir salatayla sunulması yararlı olur. Bebekler için zengin bir çorba öğünü tek başına bir akşam yemeğini teşkil edebilir. Ancak küçük bebekler akşam yemeğinden sonra acıkacakları için yatmadan önce, özellikle 1 yaş üzeri bebeklerde belki bir muhallebi ile doyurucu bir öğün de ilave etmek yararlı olacaktır. Ancak büyük çocuklarda akşam yemeğinden sonra geç saatlerde, özellikle yatmadan önce dişlerini bozacak süt ve reflü yapacak ürünler kullanılmamalıdır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat