Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda saç bakımında saç kurutma makinesi kullanılır mı?

41,292
kez izlendi
Puan: 2.87 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda saç bakımında saç kurutma makinesi kullanılır mı?

Çocukların saçlarını kurutmak için saç kurutma makinesi kullanılmazsa daha iyi olur. Çünkü saç kurutma makinesi özelliği itibari ile çok fazla sıcak yayan bir makinedir. Çocukların hassas ve narin saç ve saç derisi için zararlı olabilir. Çocukların saçlarını kurutmak için saç kurutma makineleri uzaktan ve ılık hava üfleme modunda kullanılmalıdır. 

Kimi çok güçlü, saç şekillendirmede de kullanılan bazı kurutma makineleri vardır. Ucuna fırça takılan saç kurutma makineleri saçlara ısıyı direkt verildiği için çocuğun saçında yapısal bozukluklara neden olabilir. Bu nedenle çocuklarda bu tür makinelerin kullanılmaması gerekir. Ancak çocuğun kafasının ıslak kalmaması, hasta olmaması için saçların tamamen kurutulması gerekiyorsa, makine çok uzaktan tutularak ılık hava üfleme modunda kullanılabilir. Bu, açık ve rüzgarlı bir hava etkisi yaratacaktır.

Eğer saç kurutma makinesini tercih etmiyorsanız, şartlarınız uygunsa, örneğin yaz aylarında saç kurutma makinesi yerine çocukların saçlarını havlu ile hafif bastırarak kurutun. Banyodan sonra havluya sararak bir miktar bekleyebilirsiniz, havlu saçın üzerindeki suyu bir miktar emecektir. İyice nemlenen havluyu bir iki kere değiştirirseniz, ıslak havlu çocuğun kafasında kalmaz. Bunu yaparsanız çocuğunuzun saçları daha sağlıklı olacaktır. Eğer çaresizseniz ve mutlaka saç kurutma makinesi ile kurutmanız gerekiyorsa, fön makinesi mutlaka ılık hava üflemeli ve saçlardan mümkün olduğunca uzak tutulmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat