Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda iştahsızlık için ne tür besinler tercih edilmeli?

2,880
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda iştahsızlık için ne tür besinler tercih edilmeli?

İştahı artırmak için çocuğun sevdiği besinlere daha çok yer verilmelidir. Çocuğun öğünleri 4 besin grubunu ve çocuğun ihtiyacını karşılayacak şekilde düzenlemelidir. Örneğin köfte seviyorsa yanına patates verip yanına da ayran ve küçük bir salata verip dengelemeliyiz. 


Çorbalar ilk başta içirilirse şişkinlik yapar, çocuk doyabilir. Çorbalar sona saklanabilir, öğün öncesi çikolata gibi şeyler verilmemeli ve gazlı içecekler sofrada bulundurulmamalıdır. Ayrıca çocuğun tükettiği besin maddelerine ilave niteliğinde kilo aldırıcı besinler eklenebilir. 

Bunlardan birkaçı, yulaf ezmesi, üzüm suyu, kuru üzüm, kuru kayısı, susam, balık yağı, fındık yağı, keten tohumu, kuzu ciğeri, yumurta, tereyağı, ananas suyu, elma suyu, ceviz, avokado, ekmek, esmer pirinçtir. Ayrıca Yemek yerken çocuk TV karşısında oturmamalı sofrada aile beraber yemeli ve serbest bırakılmalıdır, kendisinin istediği gibi yemesine izin verilmelidir. Unutulmamalıdır ki İştah bir anda değil yavaş yavaş açılacaktır, bu süreçte aceleci olmamalı çocuğa baskı yapmamalıyız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat