Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda iştah açıcı şuruplar işe yarıyor mu?

82,892
kez izlendi
Puan: 4.42 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda iştah açıcı şuruplar işe yarıyor mu?

Çocuklarda iştahsızlık öyle bir boyuta gelir ki anne baba ne yapacağını bilemez bir duruma gelir. Ancak farklı alternatiflere başvurmak zorunda hisseder kendini. Ancak hem klinik deneyimlere hem de genel verilere bakıldığında iştah şurupları çocuklarda işe yaramaz. Ancak kısa dönemde fayda sağlar, uzun dönemde yaramaz. 

İştah şurubu denilen şeylerin çoğu antihistaminiklerdir ama bunlar eski grup antihisaminiklerdir. Bunlar iştah açtığı gibi çocukta farklı yan etkilere de yol açabilir. Bu ilaçların özellikle uzun dönem kullanması tercih edilmez. Bu şurupların uzun dönemde kullanıldığında çocukların özellikle beyin gelişiminde, algısal yeteneklerinde yan etkileri olabildiği ortaya çıkmıştır. 

Çocuklarda iştah şurubu kullanımı yerine besinlerin sunumunu değiştirerek, çocukta fiziksel aktiviteyi artırarak, özellikle çocuğun fiziksel iştahını azaltacak bir şeyi olup olmadığını ortaya çıkarıp başka yöntemlerle iştahı ve yeme deneyimini geliştirmeniz çocuğun iştahını açmak için daha doğru ve doğal yöntemlerdir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat