Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda iPad kullanımının zararları var mı?

1,477
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda iPad kullanımının zararları var mı?

Çocuklarda iPad kullanımı küçük yaşlarda başlarsa çocuğa zararlı etkileri vardır. Okul öncesi dönemde çocukların mekan boyut algıları ya da bilgisayar gelişimleri tamamlanmadığından çocuğun iPad'le birebir vakit geçirmesi onun ileride dikkat sorunları yaşamasına yol açacaktır.


Çocuk iPad'den çok fazla uyaran alır. Bu uyaranlar çocuk okula gittiğinde bu kadar çok değildir. Çocuğun dikkati dağılmaya dikkatsizleşmeye başlar. çocuğun okul öncesi dönemde bilişsel faaliyetleri çok gelişmediğinden yanlış ve çok fazla uyarana maruz kalırlar.  Bu da gelişimi olumsuz etkiler. 

iPad'den aldıkları iletişim tek yönlü bir iletişimdir. Bu onların dil gelişimini geriletir. Çocuğun motor gelişimi, sosyalleşmesi de bu nedenle geriler. iPad'le ilgilenen çocuk arkadaşları ve ailesiyle konuşmayı bırakır. Ergenlikte de bu durum çocuğun izole olmasına neden olur. Bu nedenle çocuklara doğru internet kullanımı çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat