Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda iPad kullanımını nasıl kontrol edebiliriz?

243
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda iPad kullanımını nasıl kontrol edebiliriz?

Çocuklarda iPad kullanımını aileler kontrol edebilir. Ebeveynler çocuklarıyla önce doğru iletişime geçmelidir. Onlara model olmalıdır. Anne ve baba ne şekilde davranıyorsa çocuk da o şekilde davranacaktır. Örnek aldığı kişi anne ve babadır. 


Aile işten eve geldiğinde bilgisayarla ilgileniyorsa çocuk da eline iPadi alacaktır. Önce çocuğa doğru rol model olmak gerekir. Çocuk yattıktan sonra iPad kullanılırsa çocuğun da kullanımı azalacaktır. Sınırları olan çocuk kuralları yıkmaz. Çocukla günde 45 dakika 1 saat gibi bir anlaşma yapılabilir. 

Buna uyduğunda çocuğu ödüllendirebilirsiniz. Yanlış sitelere girmesini önlemek için filtreleme programları da kullanabilirsiniz. Bu programlarla çocuğun hangi sitelere girdiği de görülür. Bilgisayar ya da iPad ortak alanda olursa çocuğun hangi sitelere girdiğini, ne kadar süre vakit geçirdiğini de denetleyebiliriz. Çocukla olan iletişim, ona interneti doğru öğretmek ailenin elindedir. Çocuk sizi dinlemediği takdirde uzmandan destek alabilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat