Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda güneş yanığını engellemek için neler yapabiliriz?

273
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda güneş yanığını engellemek için neler yapabiliriz?

Çocuklarda güneş yanığını önlemek için çocuklarımızı günün belirli saatlerinde güneşe ve açık havaya çıkarmaya özen göstermeliyiz.

Özellikle küçük çocukların sabah 10'dan önce ya da öğleden sonra 4'tan sonra güneşe çıkarılması, küçük çocukları güneş yanıklarından korumak için alınması gereken en temel önlemlerden biridir. 

Oyun çağındaki çocuklar ise kontrolsüz olarak tek başına bırakılmamalıdır. Çocuklar zamanın nasıl geçtiğini bilmediklerinden kendilerini koruyamazlar. Ayrıca beyaz tenli çocuklar daha önceden güneşe hiç çıkmamışlarsa üstlerinde ince bir giysiyle ya da şapkayla dışarı çıkarılmalıdırlar. Etkin güneş kremleri de çocuğun cildine belli aralıklarla tekrar tekrar uygulanmalıdır.

Küçük bebekler güneşten mutlaka korunmalı, geniş kenarlı şapkalar kullanmalı, doğrudan güneşin altında bırakılmamalıdır. Küçük çocuklar şemsiyenin altında otursalar dahi çevreden yansıyan ışınlar sebebiyle belli bir miktar güneş ışığına maruz kalacaklardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat