Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda gıda alerjisi nasıl tedavi edilir?

4,983
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda gıda alerjisi nasıl tedavi edilir?

Tüm alerjik hastalıklarda olduğu gibi eğer alerjiye sebep olan madde maruz kalmayı önleyebiliyorsanız, alerjik hastalıklar kendiliğinden geçer veya ortaya çıkmayabilir. Dolaysıyla gıda alerjisini engellemek için alerjiye neden olan gıdaların tüketilmemesi gerekir. Çocuklarda buna karar verilmemesi kolay değildir. Bu yüzden ebeveynin çocuk üzerindeki kontrolü çok önemlidir.

Özellikle şiddetli inek sütü alerjisi olan çocuklarda, sütün içerisindeki bazı proteinler farklı ürünler içerinde kullanılabilir. Bu proteinlerin girdiği maddeler aile tarafından çok titiz bir şekilde çocuğa verilmeden önce incelenmelidir. 

Gıdaların içerisindeki maddeler içerik/ingredient şeklinde gıdaların üzerinde yazılır. İçindekiler bölümü dikkatli incelenmeli ve sütün içerisindeki protein verisinin olmadığı tespit edilmeden çocuklara verilmemelidir. Bu konuda okuldaki öğretmenlerle görüşülmeli ve özellikle şiddetli reaksiyonları olan çocukların bu gıdalardan uzak tutulması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat