Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda endoskopi neden yapılır?

2,695
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda endoskopi neden yapılır?

Çocuklarda endoskopi çeşitli hastalıklara tanı koymak ve bazen de çeşitli ciddi sorunların tedavisini yapmak için uygulanabilir. 

Endoskopi girişimsel, uzmanların invaziv dediği, hekim için olmasa da hasta için zahmetli bir yöntemdir. Dolayısıyla tanı ve tedavi açısından çok değerli olan bu yöntem, kesinlikle gerekli olduğu durumlarda yapılmalıdır. Gerekli olduğu durumlar da yapılması asla ihmal edilmemelidir. Her iki yönde de aşırıya kaçmamak gerekir.

Çocuklarda endoskopi tanı amacıyla bağırsak, mide hastalıkları, reflü, ishal, kolit veya açıklanamayan karın ağrıları gibi durumlarda yapılabilir. 

Kalın bağırsak hastalıklarında kanama nedenini ortaya koyma veya kolit varsa bunun nedenini ortaya koyma açısından çok önemli bir tanı yöntemidir. 

Bunlara ek olarak üst gastrointestinal sistemden olan kanamaların portal hipertansiyon dediğimiz kanamaların tedavisinde; beslenme bozukluğu olan çocuklarda karına tüp takılması gibi işlemlerde çok yararlı bir yöntemdir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat