Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda düztabanlık nedir?

1,488
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda düztabanlık nedir?

Çocuklarda düztabanlık çok genel bir tabir aslında çünkü her çocuk en az 5 yaşına kadar düztabandır. Çünkü düztabanlık dediğimiz şey ayağın iç kavsinin yere yakın olmasıdır ve tüm çocuklarda iç kavis 5 yaşına kadar yoktur. Bu kavsin gelişmesi ilk 10 yaş içerisinde olur. Özellikle 5 yaşından sonra meydana gelir. Yani ayağın ilk kavsi 5 yaşına kadar olmadığı için de bütün çocuklar düztabandır ve bu normal bir durumdur, kesinlikle anormal bir durum değildir. Bu nedenle 5 - 6 yaşına kadar belli bir oranda, ayakta deformasyon olmaksızın ayakta iç kavis yokluğu tamamen normal bir durumdur ancak 5 - 6 yaşından sonra halen bir gerileme olmuyorsa ve ayağın iç kavsinde bir gelişme yoksa, topukta da dışa doğru bir kayma gözlemliyorsak eğer, o zaman bu normalden farklı bir durum demektir. Çocukta düztabanlık sadece uzman hekim tarafından yapılan muayene ile teşhis edilebilir. 

Çocuklarda düztabanlık sorun teşhisinde fizyolojik ve patalojik sorunların, normal ve anormal düztabanlıkların birbirinden ayrılması gerekir. Bu da ancak konusunda uzman bir hekim tarafından yapılacak muayene ile anlaşılabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat