Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklarda alerjik rinit tedavisi nasıl yapılır?

2,525
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklarda alerjik rinit tedavisi nasıl yapılır?

Çocuklarda alerjik rinit tedavisi için ilk girişim çocuğun neye karşı alerjisi olduğunu tespit edip buna göre önlem almaktır. Çocuklarda alerjik rinit durumuna karşı eşyalar varsa bunların çocuğun bulunduğu ortamdan uzaklaştırılması gerekir. Özellikle çocuğun odasında alerjik riniti arttırıcı sebepler ortadan kaldırılmalıdır.

Alerjik riniti olan çocukların ev tozu alerjisine karşı hassas olmaları durumunda odasında tüylü oyuncakların bulunmaması, yatağının yün ve kuş tüyü malzemelerden oluşmaması, odada toz yapıcı materyallerin bulunmaması gerekir. Alerjik riniti olan çocukların odaları pamuklu malzemelerle hazırlanmalıdır.

Alerjik rinit tedavisinde alerjenlerin ortadan kaldırılması ile birlikte ilaç tedavisine de devam edilmelidir. Alerjik rinit tedavisinde kullanılan ilaçlar burun mukozasındaki alerjik etkiyi ortadan kaldırır. Bu ilaçların uzun süre kullanılması gerekir. Ayrıca alerjik rinit tedavisinde kullanılan burun spreyleri ve damlaları da kullanılır.

Alerjik rahatsızlıkların tedavisi uzun sürelidir. İlk etapta hastalık düzeliyor gibi görünse de mutlaka doktor kontrolünde tedaviye uzun süreli devam etmek gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat