Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklara su üzerinde durma nasıl öğretilir?

1,659
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklara su üzerinde durma nasıl öğretilir?

Çocuğun su üzerinde kalmayı öğrenmesi için istikrarlı bir şekilde pratik yapılması gerekir. Çocuklar stil öğrenene, 5 yaşına kadar sırt üstü yatabilir veya köpekleme stili ile yüzebilir. 5 yaşından sonra ise stil yüzme öğretilmeye başlanabilir.

Çocuk suya hakim olmayı, su içinde nefesini tutmayı öğrendikçe su içinde rahat hareket edebilecek ve yavaş yavaş bağımsız yüzmeyi deneyecektir. Denge ve koordinasyon yaş ile oluştuğundan çocuk büyükçe su üzerinde kalabilmesi kolaylaşacaktır. 

Çocuklarınız ile yüzmeye başlarda makarna ile alıştırma yapmaya başlayabilirsiniz. Tek başına makarna ile yüzebildikten sonra, 1-2 metre uzaklıktan bir ebeveyne veya duvara doğru yüzmesi için teşvik edebilirsiniz. Minik adımlarla kendine güveni artacak ve daha uzun mesafeye yüzmek için çabalayacaktır. 

Özetlemek gerekirse başta ebeveynin suda çocuğu tutarak çocukla vakit geçirdikten sonra çocuğun makarna ile suda denge ile koordinasyonunu güçlendirmelidir. Daha sonra çocuğa kısa mesafeler bırakarak yüzmesini destekleyebilirsiniz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat