Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklara spor ayakkabı giydirmek doğru mu?

14,607
kez izlendi
Puan: 4.22 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklara spor ayakkabı giydirmek doğru mu?

Çocuklarda spor ayakkabı kullanımını biraz genişletmek gerekiyor. Çocuklarda spor ayakkabı spor yaparken kullandığı ayakkabılar değil, günlük hayatlarında kullandıkları ayakkabılardır. Spor ayakkabı olarak tanımlamamızın ve önermemizin sebebi bu ayakkabıların diğer köseleden yapılmış ayakkabılara göre yumuşaklık üstünlüğü olmasıdır. 

Bu ayakkabılar burnu dar ya da sivri bir ayakkabı olmamalıdır. Burnu, geniş olmalıdır. En önemli özelliği katlanabilir olmasıdır. Yani çocuğun yürürken ayağının yeri kavramasına engel olmaması gerekir. 

Her spor ayakkabı, doğru bir ayakkabı değildir. Bunu da anne babalar, alışveriş yaparken ayakkabıyı eline alıp anlayabilir. Rahatlıkla katlanabilir olması, ayak tabanının esnek olması gerekir. Ayakkabının iç kısmında desteğinin olup olmadığını incelemesi ve de iyi ve kaliteli bir materyalden yapılıp yapılmadığı kontrol edilmelidir. Bu kontrolden geçen ayakkabıların alınması ve çocuklarda kullanılması doğru bir seçim olacaktır. 

Çocuklar yürümeye başladıktan 10-14 aydan sonra başlayan erişkinliğe kadar her dönemde spor ayakkabı kullanabilirler. Spor ayakkabının ayağı büyüttüğü ya da ayağı kötü yönde etkilediği gibi bir inanış vardır, bu doğru değildir. Tamamen çocuğun ve genetik özelliklerine bağlı olarak ulaşması gereken ayak boyu uzunluğu neyse buna ulaşacaktır. Bu ayakkabılar sadece bu dönemi konforlu ve rahat geçirmesini sağlayacaktır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat