Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklara klasiklerin basit versiyonlarını okutmak doğru mu?

264
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklara klasiklerin basit versiyonlarını okutmak doğru mu?

Dünya klasikleri kitapların bugünkü dünyaya dolaylı olarak göndermeler yaparak insanı, duyguları, yaşamı anlatma gücü olağanüstüdür. Klasikler gerçekten mutlaka okunması gereken kitaplardır. Ancak bugün İnternet ortamında büyüyen ve bütün dünyayı sanki yatak odasındaymış gibi algılayan çocuk için klasiklerin dili, üslubu biraz daha zor algılanır gibi görünür. Bu yanılsama çocuklarda topyekün kitaplardan soğuma ve onlardan uzaklaşma gibi çok tehlikeli bir noktaya neden olabilir.

Çocukların klasik kitapları ileri yaşlarda okumasında fayda vardır. Yaş grubunu büyütmelisiniz. 17- 18 yaşla beraber klasiklerin muhteşem üslubuna merak uyandırmayı başarmışsanız o genç okur onların dünyasına dalacak ve çok güzel okumalar yapabilecek. Şu anda siz bunu 10 yaş ve 15 yaş arasında bastırdıkça daha olumsuz sonuç alırsınız. 

Klasiklerde özet değil, gerçeğini okutmak, onu da sunmak, önermek ama asla baskı yapmadan kendi canlarının istediği zaman okumalarını sağlayacak esnek bir strateji izlemeniz gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat