Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklara hangi oyuncakları almamalıyız?

578
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklara hangi oyuncakları almamalıyız?

Yeni doğan bebeklere ya da 3-4 yaş aralığındaki çocuklara öncelikle kendisine ya da karşısında oynadığı çocuğa fiziksel zarar vermeyecek oyuncaklar seçilmeli. 

İçeriğinde ciddi miktarda kimyasal barındıran, çocuğun bedensel ve zihinsel gelişimine olumsuz katkıda bulunan oyuncaklar kesinlikle çocuklardan uzak tutulmalı. Metal, civa ve çeşitli kimyasal boyalar içeren oyuncaklar kesinlikle tercih edilmemeli.

Bebeğin zihinsel gelişimi için 11-12 yaşına kadar süren ve bebeğin muhakeme yeteneğinin geliştiği bilinen bu dönemde kesinlikle bilgisayar oyunları ve teknolojik oyunlar çocuğa verilmemelidir. 

11-12 yaşından önce çocukların teknolojik oyunlar ve bilgisayar oyunlarıyla tanışmış olmaları; onların yaratıcılıklarını düşürür, dikkatlerini bir konu üzerinde uzun süre toparlayamamalarına sebep olur.

Çocukları şiddete yönlendirecek ya da özendirecek oyunlardan özenle kaçınılmalı, çocuklar tablet bilgisayarlardan ve teknolojik oyunlardan uzak tutulmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat