Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklar ne zaman saati öğrenebilir?

4,461
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklar ne zaman saati öğrenebilir?

Çocuklar belirli bilgilere ulaştıktan, belli şeyleri öğrendikten sonra saatleri öğrenebilir. Bu beceriler arasında öncelikle rakamları ve sayıları tanıması gelir. Zaman kavramına ulaşmalı ve zaman kavramını ifade edebiliyor olmalı. Kafasında duygusal olarak canlandırabiliyor olmalı. Bu yüzden sıralama, serileme, dairesel devamlılık gibi bilgilere ulaşması gerekiyor öncelikle. Bir çocuğun bu becerilere ulaşması 8 - 9 yaşını bulmaktadır. 8 - 9 yaşına kadar devam eden gelişim sürecinde çocuk artık zamanı öğrenebilir hale gelebilecektir. Zamanı öğrenmeye hazır olan çocuğun öğretmenleri ve ailesi tarafından saat üzerinde yapılan alıştırmalar ile saati çok daha iyi bir şekilde öğrenmesi sağlanabilir.

Çocukların zamanı öğrenmesi, saati öğrenmesi için acele edilmemesi gerekir çünkü bu zaman alacak bir durumdur. Çocuğun saatleri süreç içinde öğrenmesi sağlanmalıdır. Bu, ilk olarak 3 - 4 yaşından başlayarak, zamanın ne olduğu, saatin neyi göstermeye yaradığı gibi ifadelerle başlayıp, en son saatin kaç olduğu gibi ifadelere kadar devam edebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat