Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklar için spor ayakkabı nasıl seçilir?

1,026
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklar için spor ayakkabı nasıl seçilir?

Günümüzde, hangi spor dalı olursa olsun o spor dalına özel olarak profesyonel anlamda geliştirilmiş aparatlar, malzemeler, ayakkabılar mevcuttur. Bundan dolayı çocuk hangi sporu yapıyorsa, onunla ilgili ayakkabıların alınmasında fayda var. Örneğin, bir futbol ayakkabısı ile, krampon ile basketbol oynanması kesinlikle yanlıştır. Hatta, krampon ayakkabıların normal yürüyüşlerde bile kullanılması doğru değildir. Halı saha ve oyun dışında çocuklar çok sevse de kramponlarını günlük hayatta kullanmamalıdır. Bununla birlikte spor ayakkabıların çocuğun ayağına büyük olmaması çok önemlidir. 

Özellikle malzemesi konusunda, sırf ekonomik olduğu gerekçesi ile plastik kaplamalı spor ayakkabı almaktan kaçınılmalıdır. Sportif aktiviteler esnasında çocukların ayakları terlediği için ayakkabıda kullanılan materyal hava alabilen, doğal, nefes alabilen bir malzeme olmalıdır. Bunun için de ayakkabıda gerçek deri malzeme kullanılmalıdır. Bir diğer nokta ise mantar tabanlıklardır. Ayakkabı deri olsa bile, tabanlarında mantar tabanlık kullanılması da yanlıştır. Bu nedenle ayakkabı alırken sadece dış malzemenin değil, iç malzemenin de deri olmasına dikkat edilmelidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat