Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklar için ekşili köfte yaparken nelere dikkat edelim?

293
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklar için ekşili köfte yaparken nelere dikkat edelim?

Mini gurmelerin yemekten en çok hoşlandığı şeylerden biri köfte. Hele bu köfteler top şeklinde olursa, o tabağa hiçbir zaman hayır demeyeceklerdir. Ekşili köfte yaparken soğan ile beraber minik minik doğradığımız havuçları da kavurmamız gerekiyor. Havuç, köfteden daha zor piştiği için ekşili köfte yaparken soğan ile birlikte doğranmış havuçları da kavuruyoruz. Kavrulan havuçların biraz yumuşamasını bekledikten sonra köfteleri eklemek gerekiyor. 

Ekşili köftenin top köftelerin yaparken klasik tarifin aksine, daha besleyici olan bulgur kullanın. Köfteleri tencereye atmadan önce yapışmalarını önlemek için una bulayın. 

Tencerede havuçlar, patatesler ve köfteler piştikten sonra ekşili köftenin terbiyesini yapın. Ekşili köfte piştikten sonra terbiyesini yapmak için 1 yumurtanın sarısı ile yarım limonun suyunu bir kaseye boşaltın ve iyice çırpın. Ancak terbiyeyi ekşili köfteye eklerken kesilmemesi için bir püf noktasını unutmayın. Yemeğin suyundan terbiyeye bir iki yemek kaşığı ekleyerek ılınmasını sağlarsanız, kesilmesini önlersiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat