Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklar için atıştırmalıklar ödül olarak değerlendirilebilir mi?

222,085
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklar için atıştırmalıklar ödül olarak değerlendirilebilir mi?

Hiçbir besin bir koşulla veya ödül olarak çocuğa sunulmamalıdır. Atıştırmalıklar çocuk için bir koşul değil, beslenmesine destek olur ve keyifli zaman geçirmesini sağlar. Bunun için anne ve çocuk arasındaki ilişki çok önemlidır. Annenin çocuğa sunduğu seçenek koşulla değil, çocuk için zevkli ve eğlenceli olmalıdır. Örneğin yoğurt olduğu bir gün "al bakalım bu yoğurt bitecek" diyerek çocuğun önüne zorunlu bir şekilde yoğurt koymak yerine ?Bugün harika bir şeyler yemeye hazır mısın? Çok güzel bir yoğurt var. Hem de senin için yaptım, tadı nasıl olmuş" diyerek çocuğu keyif alacağı biçimde yemeğe motive etmeye özen göstermeliyız. Aynı metodu ana öğünler için de kullanabilirsiniz.

Burada önemli olan bir çocuğa yiyeceği koşul sunarak değil, yemek yemenin keyifli olduğunu aşılayabilmektir. Tabii ki hepimizin motive olmaya ihtiyacı vardır. Bazen yemeği tamamladıktan sonra tatlı veya meyve gibi yiyeceklere de hayatımızda yer verebiliriz. Örneğin güvenilir markalı paketli dondurmalar gibi. Boylelikle ailecek keyifli bir anı paylaşmış olursunuz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat