Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklar için 4 kolay adımda diş bakımı nasıl olmalı?

1,002
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklar için 4 kolay adımda diş bakımı nasıl olmalı?

Çocuğumuzun kalıcı dişleri kadar süt dişlerinin de bakımına büyük önem vermek durumundayız. Yerini kalıcı dişlere bırakacak olan süt dişlerinin bakımı 0-6 yaş arası çok önemlidir. Çocuğun diş fırçalama alışkanlığı kazanmasını sağlamak ve ağız içi sağlık sorunları yaşamasını önlemek için 4 adımda diş bakımını kısaca özetleyebiliriz.

4 kolay adımda çocuklarda ağız ve diş bakımı

1. adım çocuğumuzun yaşına ve ağız yapısına uygun bir diş fırçası ve diş macunu seçmektir. Bu doğru ürünleri seçtikten sonra günde iki kere diş fırçalama alışkanlığını kazanmasını sağlamamız gerekir.

2. adım diş fırçasını nasıl kullanmamız gerektiğidir. Burada yapılması gereken nazik ve dairesel hareketlerle diş etine kadar dişin bütün yüzeylerini temizlemektir.

Çocukların beslenme şekli de diş sağlığı açısından çok önemlidir. Bu da 3. adımı oluşturur. Çocuğumuzun diş sorunları yaşamasını istemiyorsak fazla şekerli içecek ve yiyeceklere maruz kalmadığından emin olmalıyız.

4. adım ise diş hekimi ziyaretleridir. Uygun diş bakımı ürünlerini kullanan, beslenme alışkanlıklarına dikkat ettiğimiz çocuğumuzu 6 ayda bir diş doktoruna götürmek çok önemlidir. Bu şekilde diş hekimi ile erken yaşta tanışan çocuklarda diş hekimi korkusu oluşmasına ve  ileride yaşanabilecek her türlü ağız sağlığı sorunlarına da engel olabiliriz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat