Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuklar güneşlenirken nelere dikkat etmeli?

3,557
kez izlendi
Puan: 4.06 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuklar güneşlenirken nelere dikkat etmeli?

Çocuklar güneşlenirken onları hep göz önünde tutmak ve güneşte kalış sürelerine dikkat etmek sağlıkları için çok önemlidir. Çocukların deri yüzeyi tüm vücut kitlelerine göre yetişkinlerden daha fazladır. Güneş altında kaldıklarında daha çabuk ısınırlar, tüm vücutlarındaki ısı miktarı artar ve buna bağlı olarak su kaybı da artar. 

Çocuklar yetişkinlere göre çok daha çabuk güneş yanığı olabilir, daha çabuk güneş çarpması geçirebilirler. Bu durum ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. 

Çocukları güneş ışınlarının daha az zararlı olduğu sabah saat 10'dan önce veya akşam üstü saat 4'ten sonra güneşe çıkarmak tavsiye edilir. Bununla beraber bebek cilt tipine uygun koruyucu kremlerle, bebekler ve küçük çocuklar güneşin zararlı etkilerinden korunmalıdır. Suda kolaylıkla eriyip gitmeyen, yüksek faktörlü koruyucu kremlerin kullanılması çocuklar için idealdir.

Yazın denizin ya da havuzun keyfini çıkaran çocuklar, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacakları için ebeveynleri tarafından güneşin zararlı etkilerine karşı korunmaları çok önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat