Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuk kreşe ne zaman başlamalı?

14,433
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuk kreşe ne zaman başlamalı?

Çocuk gelişimi uzmanları çocuğun kreşe başlaması için en uygun yaşın 3 yaş olduğu görüşünde. Bazı aileler çalıştıkları için ya da çocuklarının yaşıtlarıyla sosyalleşmesi için daha erken dönemde çocuğu kreşe göndermeyi tercih edebiliyor. Ancak uzmanlara göre bu durumun bazı sıkıntıları var. Çünkü çocuk kreşe ancak 3 yaşında tamamen hazır olabiliyor. 


3 yaş altı çocuğu tam zamanlı olarak kreşe göndermek yerine oyun gruplarına sokmak ya da en azından yarı zamanlı olarak kreşe göndermek bu noktada daha doğru bulunuyor. 

Uzmanlara göre 3 yaşında kreşe gönderilen çocuk da doğrudan ilk günden tam zamanlı olarak kreşte bırakılmamalı. Sürenin çocuğun alışma döneminde yavaş yavaş artırılması öneriliyor. Mesela ilk gün 1 saat, 2. gün 2 saat, 3. gün yarım ve daha sonra da birer saat artırarak tam güne çıkarılması faydalı bulunuyor. Ayrıca çocuğun kreşe başladığı ilk günlerde ebeveynlerin çocuğa ulaşabilecek bir yerde olmaları öneriliyor ki çocuk ağlama krizine girerse hemen ebeveyniyle biraraya getirilebilsin. 

Daha fazla bilgi için videoyu izleyebilirsiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat