Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuk gelişiminde çinkonun önemi nedir?

9,548
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuk gelişiminde çinkonun önemi nedir?

Pek çok beslenme alışkanlığı çocukluk çağında edinilir ve etkileri hayat boyu devam eder. Gün içerisinde 50?den fazla besin öğesine ihtiyaç duyarız ve bunu sağlamanın tek yolu beslenmede çeşitlilik sağlamak ve çocuklarımıza da bu alışkanlığı kazandırmaktır.

Çocukların ihtiyaç duyduğu besin öğelerini yeteri kadar alması yalnızca hastalıklardan korunmayı değil, fiziksel ve zihinsel performansın da artmasını sağlar. Ayrıca gelişim çağındaki çocukların doku gelişimi ve metabolik ihtiyaçları için beslenmelerini iyi desteklememiz geleceklerine de büyük katkı sağlar.

Magnezyum, vücutta doku oluşumuna yardımcı olan ve enerji metabolizmasında kritik rol oynayan bir mineraldir. Özellikle sütteki kalsiyum ile beraber vücudun iskelet ve kas dokularının oluşumu için çalışır ve çocuğunuzun gün boyunca aldığı besinleri etkin olarak kullanmasına, onları zihinsel ve fiziksel ihtiyaçları için kullanacağı enerjiye çevirmesine yardımcı olur.

Yeterli miktarda magnezyum almak önemlidir. Magnezyum eksikliği durumunda kas ağrıları ve sürekli yorgunluk hissederiz.

Çinko bağışıklık sisteminin güçlenmesi, davranış ve öğrenme performansının artması için çok önemli bir mineraldir.

Bağışıklık sisteminin askerleri olarak adlandırabileceğimiz akyuvarların oluşması için çinko gerekmektedir. Özellikle çocukluk çağında hastalıklara karşı direnç kazanmamızda da çinkonun katkısını görebiliriz.

Hem sütü sevdirmek hem de çocuklarımız için gereken magnezyum ve çinko ihtiyacının bir bölümünü gidermek için 1 bardak Nesquikli süt... Magnezyum ve çinko ihtiyacının dörtte birini çocuklarınızın bayıldığı lezzeti ile sağlar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat