Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuk felci tedavisi nasıl yapılır?

384
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuk felci tedavisi nasıl yapılır?

Çocuk felci hastalığı virütik bir hastalık olduğu için herhangi bir tedavisi yoktur. Hastalığın seyri kendi seyrini tamamlayıp biter. Hastalık bazı formlarda kendini gösterir. Asemptomatik denen formda hastalık hiç belirti göstermeden başlar ve kendi kendine atlatılır.


Diğer kişilerde eğer ateş, kas ağrısı, kusma varsa ağrı kesici ilaçlar verilebilir, halsizlik nedenli yatak istirahati verilebilir, hafif sıvılarla beslenme yapılabilir. Önemli olan istirahat ve ateş düşürücü, ağrı kesici kullanımıdır. Çocuk felci erken teşhis edildiğinde hastalığı önleyen herhangi bir tedavi yoktur.

Kişinin vücudunun virüse vereceği yanıt vücuda göre değişir. İlk seyir hafif baş ağrısı, halsizlik, ateş varsa semptomatik tedavidir. 2. form asemptik menenjit varsa kendi kendine geçer. Paralitik form denen ağır aşamada ise hastane ortamında detaylı bakım söz konusudur. Tedavi seyre, bulgulara göre değişir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat