Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuk diyeti için nasıl atıştırmalıklar tercih edilebilir?

754
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuk diyeti için nasıl atıştırmalıklar tercih edilebilir?

Çocuklarda görülen obezitede sağlıklı ve düzenli beslenme alışkanlığının kazanılmasında sorumluluk ailenindir. Ailenin yeme alışkanlıklarından çocuk etkilenir ve damak tadı aile ne yiyorsa ona göre şekillenir. Bu sebepten ailenin yeme alışkanlıkları çok önemlidir.


Abur cuburlar, fast food yiyecekler, yağ içeriği yüksek olan besinler ve çok şekerli besinlerden çocuklar aile tarafından uzak tutulmaya çalışılmalıdır. Çocuğun tek besin türüne bağlı kalmaması ve evde yapılan yemekleri tüketmesine özen gösterilmelidir. Su içme alışkanlığı kazandırılmalıdır ve gazlı içeceklerden uzak tutulması sağlanmalıdır. 

Anne ve babanın zorla yedirmek için ısrar etmeleri, sağlıksız besinlerle ödüllendirme gibi tutumları çocuğun yeme alışkanlıkları üzerinde kötü etki yaratır. Bu nedenle obezite sorunu yaşayan çocuklar için yapılması gereken ailenin yemekleri belirli ve düzenli saatlerde vermesi öğün dışında sağlıksız besinlerden uzak tutmaya çalışarak düzenli bir beslenme programı oluşturulmalıdır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat