Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğunuza sütü sevdirmek için neler yapabilirsiniz?

10,687
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğunuza sütü sevdirmek için neler yapabilirsiniz?

Sütün çocukların beslenmesindeki yeri tartışılmaz. Çocukların sağlıklı büyümesi ve gelişmesi için günde 2 bardak süt içmeleri öneriliyor fakat anneler bilirler, bu her zaman o kadar da kolay olmuyor. Çocukların bir kısmı süt içmeyi tamamen reddederken, büyük bir bölümü de ancak haftada 2 bardak kadar içiyor. 

Çocuğunuzla yaptığınız süt savaşlarını ortadan kaldırmak için sizlere bir kaç önerim olacak. Sütü çocuklarınızın sevdiği sıcaklıkta verin, onları sıcak süt içmeleri için zorlamayın çünkü pek çok çocuk sütü soğuk tercih ediyor. 

Tariflerinize süt ekleyerek farklı bir yolla günde 2 bardak süt içmelerine destek olabilirsiniz, örneğin sütlü omlet ya da sütlü çorbalarla. Elbette sütün içerisine şeker katarak tatlandırmak da bir yol ve bu yola sıkça başvuruluyor. Süte şeker yani boş enerji kaynağı eklemektense, sütün daha da besleyici olmasını destekleyen vitaminli-mineralli kakao karışımlarından faydalanabilirsiniz. Böylece hem sütte olmayan vitamin ve mineralleri eklemiş, hem çocuklarınızın bayıldığı çikolata lezzetini sağlamış olursunuz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat