Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğunuz iştahsızsa neler yapabilirsiniz?

15,348
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğunuz iştahsızsa neler yapabilirsiniz?

Çocuğunuzda iştahsızlık sorunu varsa, yapmamız gereken ilk şey, çocuğunuz için sakin ve güzel bir yemek ortamı sağlamak, yani işe sofranıza huzur koyarak başlamalısınız. Sofrada çocuğunuza uygun araç-gereç kullanmak, besinleri iştah açıcı bir şekilde sunmaya özen göstermek, sevmediği besin üzerine yemek sırasında tartışmamak ortamının daha sakin ve güzel olmasını sağlar. İştah açılması bir süreç gerektirir ve bu süreçte çocuklarınızın yemesini istediği kadar değil, daha küçük porsiyonlardan başlayarak servis yapın. 

Bir önemli detay da yemeğin çocuğunuzun yiyebileceğinden daha sıcak olmamasıdır. Böylece soğuması için sofrada vakit kaybetmemelisiniz. Ayrıca ısrarla reddedilen besinleri çeşitli ürünlerle farklı şekilde hazırlamak, lezzetini değiştirmek ve tekrar sunmak da etkili bir yöntemdir. Aynen sütü Nesquik ile çocuklarımızın sevdiği lezzete ulaştırdığımız gibi, farklı besinler içerisinde farklı lezzetlerle zenginleştirme yapabiliriz.

Unutmayın ısrar ve ödül vaad edilmesi kısa zamanda çözüm gibi görünse de durumu daha da kötüye götürecektir.  İştahsızlık dönemi atlatılana kadar, suyu yemek öncesi değil yemek sonrası ya da ara öğünlerde içmesini sağlamanız, öğünlerde çorba, cacık gibi mideyi doldurarak çabuk doymayı sağlayan besinlerden de bir süre uzak durmanız, bu sorunun giderilmesinde sizlere yardımcı olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat