Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzun teknoloji bağımlısı haline geldiğini nasıl anlarız?

723
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzun teknoloji bağımlısı haline geldiğini nasıl anlarız?

Çocuğumuzun teknoloji bağımlısı haline geldiğini şu şekilde anlarız. Çocuğumuz odasında gereğinden fazla vakit geçiriyorsa, ailesi ile paylaşımı azaldıysa, ona uyarılar süresince arada sürtüşmeler yaşanıyorsa, ileri boyutlara taşınıyorsa, çocuk arkadaşları ile görüşmeyi bıraktıysa ve sürekli sosyal medyada, oyun odalarında vakit geçiriyorsa, bilgisayar başında ya da televizyondaysa; depresyon, uykusuzluk, sinir hali varsa ve çocukta yavaş yavaş saldırganlık başladıysa teknoloji bağımlısı diyebiliriz.

Sürekli sosyal ağlarda vakit geçiren çocuklarda sinir ve saldırganlık davranışı görülebiliyor. Çocuğunuz ile iletişim en aza düştüyse burada bir teknoloji bağımlılığından söz edebiliriz. Tabii burada çocuğu gözlemlemek de çok önemlidir. Kullanım süresi, sıklığı, yoğunluğu gerektiği şekilde saptanmalıdır. Çocuğunuzda teknoloji ve İnternet bağımlılığı görüyorsanız ve bu çocuğun günlük hayatını ciddi anlamda değiştirmiş durumdaysa, çocuğun ailesi, arkadaşları ve okul ile ilişkilerini bozmaya başlamışsa durum çok fazla ilerlemeden bir uzmandan yardım almak, bir danışmana danışmak ve bu konuyu, bu süreci birlikte yönetmek gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat