Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzun hayal gücü hangi tür kitaplarla gelişebilir?

670
kez izlendi
Puan: 3.18 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzun hayal gücü hangi tür kitaplarla gelişebilir?

Çocukların hayal gücü o kadar gelişkindir ki, onları her yaptığı, her attığı adımda eksilten, daraltan büyükler, büyüklerin dünyası ve kurallarıdır. Bu anlamda sizlerin de kitap seçimi yaparken çocuklarınızın hayal dünyasını geliştirmeyi değil, çocukların zaten çok gelişkin hayal dünyasını zedelemeyen bir kitap bulmayı amaçlamalısınız.

Çocuklar gerçekten bizim çok ötemizde, çok ilerimizdedir. Berrak algılarıyla dünyaya, insanlara, yaşamaya dair inanılmaz derecede hayal kurabilen varlıklardır. Biz kurallarımızla, ahlaki görüşlerimizle, her şeyimizle onları zaman içinde törpülüyor ve o hayallerinin bir kısmından vazgeçmelerine neden olarak büyütüyoruz.

Çocuğunuza kitap seçerken yapabileceğiniz en iyi şey çocuklarınızın hayal gücünün sonsuzluğuna daha çok saygı göstererek onlara çok çeşitli seçenekler sunmak, daha çok kitapla buluşmalarını sağlayabilmek ve o kitaplardan olumlu, olumsuz kendi çıkarmalarını yapabilmelerine izin vermektir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat