Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzun aşırı kilo almasını nasıl önleriz?

309
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzun aşırı kilo almasını nasıl önleriz?

Çocuklarınızın aşırı kilo almasını engellemenin birinci aşaması, enerji dengesinin değiştirilmesinden geçmektedir. Fazla ve gereksiz enerji alımı azaltılmalı, enerji harcaması fazlalaştırılmalıdır. Nişastalı yemekler, patates, beyaz ekmek, çikolatalı kekler, gofretler, barlar, cipslerin, puding ve burgerlerin hepsi yüksek kalorili ve yüksek glisemik indeksi olan besinlerdir. 


Süt, yoğurt, sebze ve meyveler, bakliyat ve kepekli bisküviler gibi  hem az kalorili, düşük glisemik indeksli, hem de daha doyurucu ve fazla yemeyi engelleyici besinler çocukların  beslenmesinde mutlaka yer almalıdır. Çocuklarımızın tek tip beslenme alışkanlığı kazanmasına engel olmalı ve sağlıklı atıştırmalıklarla beslenme düzenini planlamalıyız. 

Çocuklarınızın  fiziksel aktivite yönünden zengin bir yaşam sürmelerine imkan verip çocuklarınızı fiziksel aktivite yapmaya yönlendirmelisiniz. Çocuklarda hızlı kilo alımı oluyorsa kesinlikle hazır, klişeleşmiş ticari bir diyet uygulamamalısınız. Mutlaka doktorunuzdan ve diyetisyeninizden yardım almalısınız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat