Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzu teknoloji bağımlılığından nasıl koruyabiliriz?

1,126
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzu teknoloji bağımlılığından nasıl koruyabiliriz?

Çocuğumuzu teknoloji bağımlılığından korumak için ilk önce yapılması gereken çocuğu doğru bilgilendirmektir. Çocuğun yaş grubu ne olursa olsun onun yaşına inerek, basit ve anlayabileceği bir dille İnternet'in ya da teknolojinin nasıl kullanılacağı, ona nasıl fayda sağlayabileceği ona anlatılmalıdır. 

Kentleşme ile birlikte, özellikle metropollerde çocukların ve gençlerin yaşam alanları çok fazla daralmış durumdadır. Yaşam alanlarının daralması da insanların ilişki kurmasını, sosyalleşmesini ya da enerjilerini bir şekilde boşaltmalarını engellemektedir. Bu engelleme ile birlikte sosyalleşmeyi çocuk en kolay ve rahat ulaşabileceği ortamda yapacaktır. Bu da İnternet ve İnternet üzerinden yaptıkları konuşmalar, sosyal medyada yaptıkları arkadaşlıklar olacaktır. Çocuk kendini sürekli online ortamda ifade etmeye başlayınca insanlardan uzaklaşacak, sosyalliğini kaybedecektir. Şehirleşme ile birlikte insanların yaşam alanlarına önem verilirse, çocuklar bir şekilde bir araya gelebilir, enerjilerini boşaltabilecekleri, oyun oynayabilecekleri alanlara sahip olursa teknoloji ve İnternet bağımlılığı bir şekilde azalacaktır. Teknoloji ve İnternet'in tamamen kaybolması mümkün değildir. Fakat bunu bu şekilde en aza indirgemek mümkündür. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat