Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Çocuğumuzu idrar yolu enfeksiyonundan nasıl koruruz?

48,526
kez izlendi
Puan: 4.87 / 5
Detaylı Açıklama

Çocuğumuzu idrar yolu enfeksiyonundan nasıl koruruz?

İdrar yolu enfeksiyonundan korunmada en önemli konu hijyendir. Anneleri ve büyüdüklerinde çocukları temizlenme konusunda iyi eğittiğinizde büyük oranda enfeksiyonu engelleyebilirsiniz.

Ayrıca okul çocuklarının okulda tuvalete gitmemesi, uzun süre tuvaletini tutması ve mesanenin uzun süre dolu kalması bakteriler için uygun bir besi yeri, üreme ortamı yaratır.

Bu nedenle çocukların düzenli tuvalete gitmeleri ve mesaneleri boşaltmaları konusunda da eğitilmeleri gerekir.

Yine idrar miktarının bol olmasıyla, mesanenin boşalması ve içerideki idrarın sık değişmesi söz konusudur. Bu nedenle de su içme alışkanlığının çocuklara edindirilmesi korunmada işe yarayacaktır.

Bebeklerde alt temizliğinin mutlaka önden arkaya doğru yapılması gerekir. Hiçbir zaman dışkıyla bulaşmış olan materyalin tekrar ön tarafa, vajen ve penise doğru getirilmemesi gereklidir.

Temizliği tek hareketle yapıp, bezi ya da pamuğunuzu atarak, ikinci bir temizi alıp tekrar aynı şekilde temizlemek gerekir.

Bu tür temizliklerin anneleri zorlaması nedeniyle, dışkının çok bulaştığı durumlarda en güzeli akan suyun altında bebeğin yıkanması ancak yıkanırken yine aynı kurala sadık kalınmasıdır. Bebeğin altının tamamen kurulandığına da emin olmak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat